Materiały partnerów

Własny biznes w parze z parą

Sukces każdego nowego biznesu uzależniony jest od takich elementów jak mobilny charakter działalności, dbałość o ekologię, redukcja kosztów i możliwe przyspieszenie ich zwrotu.  Sposobem na pogodzenie tych wszystkich składników we własnym przedsiębiorstwie mogą być myjnie parowe oraz umiejętne wykorzystanie ich innowacyjności.

 

Czym są myjnie parowe

Myjnie parowe to innowacja dopiero zdobywająca uznanie w oczach polskich kierowców. To atrakcyjna alternatywa dla znanych nam wszystkim myjni wodnych, bezdotykowych czy automatycznych. Podstawową różnicą w działaniu myjni parowych jest technologia wykorzystywania do czyszczenia suchej pary pod wysokim ciśnieniem – a nie, jak w przypadku tradycyjnych myjni, niezliczonych litrów wody.

Takie rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści – co ważne nie tylko dla użytkowników, ale także dla osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności wykorzystującej myjnie parowe. Wśród nich należałoby wymienić: uproszczoną procedurę uzyskiwania zezwoleń na wykorzystanie tego rodzaju urządzeń, obniżanie kosztów instalacyjnych ( nie musimy już inwestować w zaawansowane systemy odpływu i kanalizacji ), stosunkowo tanią eksploatację urządzenia, która idzie w parze ze zwiększoną wydajnością.  Wykorzystanie do czyszczenia pary wodnej pod wysokim ciśnieniem pozwala myć sucho i delikatnie ; para wodna dociera do wszelkich zakamarków1) czyszczonego obiektu.

Mobilny charakter myjni parowych

Na osobną wzmiankę zasługuje inna cecha myjni parowych. Urządzenia te są w pełni mobilne i nie wymagają przy transporcie żadnego specjalistycznego sprzętu, czy wielu godzin spędzonych nad montażem. To niewątpliwy atut takiego rozwiązania i jednocześnie istotny czynnik marketingowy, który zwiększa konkurencyjność takiego przedsiębiorstwa. Wystarczy pomyśleć ile czasu i pieniędzy klienta jesteśmy w stanie zaoszczędzić, gwarantując mu dojazd z urządzeniem we wskazane przez niego miejsce ?

O ile od dawna to on musiał udać się do myjni – tak dziś, przy wykorzystaniu myjni parowych, to ona może przyjechać do niego.

Mobilny charakter tego rodzaju urządzeń to także bezpośrednia korzyść dla samych przedsiębiorców. Dzięki myjniom parowym Optima nie musza oni już organizować specjalnych wyjazdów do myjni, czy też rozglądać się za specjalistycznymi i wcale nie tanimi usługami czyszczenia obiektów. Teraz mają wszystko pod ręką i w razie potrzeby sami mogą dostarczyć myjnię z jednego oddziału do drugiego. To niesamowite ułatwienie pracy – mówi Karol Kostka, z firmy GreenSteam, dystrybutora myjni parowych Optima.

pomysły na biznes-myjnia

Fot.1 Mycie karoserii myjnią parową Optima DMF

 

Pomysł na biznes-myjnia

Fot. 2 Mobilna myjnia – czyszczenie karoserii parą.

 

Podsumowanie
Własny biznes w parze z parą
Tytuł
Własny biznes w parze z parą
Opis
Sukces każdego nowego biznesu uzależniony jest od takich elementów jak mobilny charakter działalności, dbałość o ekologię, redukcja kosztów i możliwe przyspieszenie ich zwrotu.
Autor
  • Ostatnio słyszałem, że pomysły na biznes nie mają znaczenia. Liczy się wykonanie. W sumie to już chyba parę razy to słyszałem 😀
    Ja mogę strzelać pomysłami na biznes co chwilę. Co z tego skoro można być tylko w jednym miejscu naraz? 🙂
    Przy okazji, świetną blog. Oby tak dalej!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER